Enjeksiyon

Bodoplast çatısı altında yer alan, POP prosesi için gerekli yüksek kaliteli ürünleri üretebilmek için sektörün lideri enjeksiyon makinalarıyla çalışmaktayız. Üretilmiş olan kaplanmamış ürünlerin en iyi kalitede olabilmesi için uzmak ekip arkadaşlarımızla hassas parametre çalışmaları yapıp, deneyimli operatörlerimiz ürünlerin kontrolünü sağlayıp POP prosesine dahil etmek üzere sevkini sağlamaktadır.

Kaplama

Laboratuvar ekibimiz tarafından sıkı takipte tutulan kaplama hattımız;

Yükeleme istasyonundan hatta dahil edilen ABS/PC-ABS ürünler metalize edilerek Bakır, Nikel(Yarıparlak, Parlak, Mat) ve Krom(Cr+3, Cr+6) kaplanmaktadır. Laboratuvar ekibi tarafından benlirlenmiş sıklıklarla denetlenen proses banyolarımıza hızlı müdahaleler yapılarak kaliteli ürünler elde edilmektedir. Tüm hat; anlık olarak ve geçmişe yönelik otomasyon tarafından kontrol edilebilmektedir.

Test-Lab

Laboratuvar ekibimiz ve laboratuvar ekipmanlarımız otomotiv endüstrisinin gereksinimi sağlayacak tecrübe ve yeterliliğe sahip olmakla beraber kaplama hattımızın belirlenmeiş aralıklarla kontrolünü sağlamakta ve üretilmiş olan ürünlerin sevk öncesi lot bazlı şartnameye endeksli olarak gerekli testleri yapılmatadır. Test sonuçları uygun olmadığı taktirde ürünler imha edilmektedir.

Testler;

-Hulcell,

-Coating thickness measurement (coulometric),

-STEP test,

-Cross-hatch test,

-Temperature change test (-70°C to +180°C),

-Climatic test (inc. long-term),

-CASS test,

-Glacial acetic acid test/crack test to test incoming goods,

Kalite Kontrol

Şartnamalerde belirtilen koşullara göre ürünlerden numuler alınarak gerekli ölçümler yapılıp, onay doğrultusunda Kalite Kontrol fazına geçilmektedir. Kontrolleri sağlanan ürünler, izlenilirlik için her ürüne has özel etiketlerle etiketlenip, müşteride karşılaşılabilecek herhangi bir hata olması durumunda ürünün tüm geçmiş kayıtları kontrol edilebilmektedir.